Açık Emar Nişantaşı | HAKKIMIZDA
16773
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16773,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

 

Açık Emar” görüntüleme yöntemini 1998 yılında Türkiye ile ilk kez tanıştıran ve yeni cihazlar ile her yıl teknolojisini geliştiren merkezimiz, günümüzde 2018 Numaris/4 Syngo MR C15 software upgrade’li , Açık MR sistemi Magnetom C! modeli ile manyetik rezonans görüntüleme hizmeti vermektedir.

 

Açık sistem Siemens Magnetom C! cihazı, 24mT gradient gücü ve ‘’multichannel phase array’’ teknolojisine sahip sargıları ile, kapalı sistemleri aratmayacak, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ve çeşitliliği sunmaktadır.

 

Merkezimizde ayrıca, General Electric Prologic 500 ile ultrason ve renkli doppler incelemeleri ve General Electric (Instrumentarium Alpha ST) cihazı ile digital mammografi çekimleri de yapılmaktadır.

 

FDA onaylı Siemens Syngo Imaging XS ve Konica-Minolta marka bilgisayarlı radyografi ile dijitalize edilen görüntüler iş istasyonlarımızda ayrıntılı olarak değerlendirilmekte ve dijital olarak saklanabilmektedir.

Dr. Ozan Tanyü

 

Dr Ozan Tanyü 1963 İstanbul doğumludur. İlk öğretimini İstanbul Şehit Kubilay İlkokulunda, orta ve lise eğitimini Özel Amerikan Robert Lisesinde 1982 yılında tamamladı. İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesini 1989 yılında bitirdikten sonra mecburi hizmetini bir yıl süreyle Diyarbakır Göğüs Hastalıkları Hastahanesi’nde yaptı. Şişli Etfal Hastahanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümünde iki yıl çalıştıktan sonra radyoloji ihtisasını yapmak üzere 1991 yılında Almanya’ya gitti. Freiburg Albert Ludwig’s Üniversitesi, Tıp Fakültesinde radyoloji ihtisasını 1994 yılında tamamladı. İhtisası sırasında ayrıca eş zamanlı olarak, Strasburg-Freiburg ve Basel Üniversitelerinin vermiş olduğu ortak eğitim programını başarı ile tamamladı ve Avrupa Birliği tarafından AB içinde MRG raporlama için gerekli olan “Certificate D’IRM” sertifikasını almaya hak kazandı. Dr. Tanyü, Türkiye denklik sınavını Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1995 yıllında verdi.

Dr. Tanyü, 2 ayrı özel görüntüleme merkezinde 1995-1997 yılları arasında önce MR görüntüleme sorumlusu, daha sonra kurucu ortak sorumlu radyolog olarak çalıştı. 1997 yılı sonlarında Türkiye’nin ilk “Açık Emar Görüntüleme Merkezi”ni Nişantaşın’da kurdu ve o tarihten itibaren merkezin sorumlu radyolog, genel müdür ve mesul müdür görevlerini üstlendi.

Her yıl düzenli olarak ihtisas yapmış olduğu Freiburg Üniversitesini bilimsel amaçlı ziyaret edip hazırlamış olduğu çalışmalar ile yurtiçi/yurtdışı birçok uluslararası konferans ve toplantılara katılmaya devam etmektedir.

Kesitsel görüntüleme uzmanı olan Dr. Tanyü özellikle kardiyak, meme ve pediatrik MR tanı görüntüleme teknikleri ile ilgilenmektedir.

BİZ SİZİ ARAYALIM